YenirApp
 

Sık Sorulan Sorular


Yenir Nedir? Nasıl Hizmet Verir ? Kim İçindir? 


Yenir, israfı önlemek isteyen ve ayni zaman da bütçesini düşünen herkes içindir. Yenir restoranların, fırınların, pastanelerin, kafelerin ve marketlerin özenle hazırladığı fakat istenilen zamanda satamadığı fazla lezzetli ürünlerini liste fiyatlarının %50 veya daha fazla indirim ile tüketicilere buluturduu bir pazar yeridir. 

Yenir ile gıda isletmeleri, fazla ürünlerini satarak israf olmasını engeller ve ek gelir üretir. Yenir uygulamasını kullanan tüketiciler ise %50 veya daha uygun fiyata bu lezzetli ürünlere ulaşırlar. Tüketici kazanır, işletme kazanır, doğa kazanır. 

Yenir Uygulamasını Nasıl Kullanabilirim? 


Yenir uygulamasını Apple App Store, Google Play Store ve Huawei App Gallery’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

Yenir Uygulaması Ücretli Midir ? 


Yenir uygulamasını kullanan tüketiciler sadece satın aldığı yemein fiyatını ödemektedir. Yenir uygulamasını kullanmak hem işletme hem tüketici için ücretsizdir. Yenir’in gelir modeli satın alınan gıda üzerinden işletmeden küçük bir komisyon alarak gerçekleşmektedir. 

Yenir’in Kullanıcıya, İşletmeye ve Doğaya Faydası Nedir ? 


Yenir uygulamasının amacı işletmelerin özenle hazırladığı fakat satamadığı ürünleri israf olmadan önce tüketiciyle buluşturmaktır, bu sayede gıda sürdürülebilirliğini amaçlar, tüketiciye gıdaları %50 veya daha uyguna satın alma fırsatı vermek için çalışır aynı zamanda işletmelerin zayi giderlerini düşürerek karlılığını arttırmayı hedefler. Yenir ile herkes kazanır. 


Gıda İşletmesi Sahibiyim, Nasıl Yenir Üyesi Olabilirim ? 


İşletmeler için Yenir üyesi olmak 30 saniyesini alır. 

yenirapp.com/isyerleri veya bavuru formunu doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. 

Yenir İle Çalışabilecek İşletmeler Biliyorum, Nasıl Yönlendirebilirim? 


Bizlere işletme bilgilerini yönlendirmek veya yenirapp.com/isyerleriicin sayfasını onlar ile paylamanız yeterlidir. MOBİL UYGULAMA İLE İLGİLİ SORULARINIZ 

Nasıl Çalışır ? 

Yenir, mobil uygulamayı indirdikten sonra seveceğiniz yemeklere kolayca ulaabilmeniz için tasarlandı. 

Keşfet bölümünde: size en yakın işletmeler ve aynı zamanda kullandığınız saat aralığında uygun öğünlere göre sıralanan lezzetleri görüntüleyebilirsiniz. 

Harita; bulunduunuz konuma gore çevrenizdeki gıda işletmelerini görmenizi sağlar. Herhangi birini seçtiinizde size olan mesafesini görebilir ve seçtiğiniz işletmede satılan ürünler arasından dilediinizi satın alabilirsiniz.
Telefonunuzda bulunan harita uygulamaları Yenir ile uyumlu olarak çalışır ve sizi seçtiiniz noktaya yönlendirir. 

Yenirde Her gün Aynı Yemekler mi Olur ? Bunlardan Nasıl Haberdar Olurum ? 

Yenir uygulaması gıda isletmelerinin düzenine balı olarak her gün her işletme farklı ürünler bulabilmenizi sağlar.
Bu yemekleri kaçırmamak için işletmeyi beenip takip edebilir, belirli aralıklarla uygulamayı kontrol edebilir veya telefonunuzdan bildirimleri açabilirsiniz. 

Yenir Uygulamasından Nasıl Ödeme Yapabilirim? 

Dilediğiniz ürünü seçtikten sonra, satın al sekmesine basmanız yeterlidir. Kredi Kartı, Banka Kartı, Mobil Ödeme, Sodexho ve diğer ticket seçenekleri gibi online ödeme seçenekleri arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.

Maalesef nakit ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır

Yenir Uygulamasında Nasıl Sipariş Veririm ? 

Yenir Üye İşyerlerinden beendiiniz ürünü sepetinize atıp kayıtlı ödeme yönteminiz ile ödemesini yapabilirsiniz.
Satın aldığınız ürün ilgili işletme tarafından sizin için ayrılır, uygulamamızda belirtilen saat aralığı içerisinde aktif siparilerim kısmında belirtilen kod ile işletmeye gidip teslim alabilirsiniz. 


SATIN ALDIĞINIZ ÜRÜNÜ TESLİM ALMA 

Siparişlerimi Nasıl Teslim Alırım ?

Beğendiğiniz ürünü satın aldıktan sonra çıkan aktif sipari ekranındaki sipari kodu ile belirtilen zaman aralığında ilgili işletmeye gidip, referans kodunu göstermeniz yeterli olacaktır. 

İşletme, Satın Alan Müşterinin Siz Olduğunu Nasıl Bilecek ?

Ürünü satın aldıktan sonra belirtilen referans kodu ve kullanıcı adı aynı zamanda Üye İşyeri ile paylaılmakta ve bu sayede sizin dışınızda başka birinin ürünü alma ihtimalini engellemekteyiz 

Yenirden Aldığım Ürünleri Üye İşyerine Gidip Almam mı Gerekir ? 

Evet, satın aldığınız ürünler Gel-Al yöntemi ile teslim edilir. 

Yenir’in amacı hem işletmenin hemde sizin üzerinizdeki maliyetleri düşürmektir. Bu sebeple işletmelerin üzerindeki paket servis vb. durumlarda ortaya çıkan maliyetleri azaltmaya çalışıyoruz. Yenir’den aldığınız ürünleri kendiniz teslim almanız gerekmektedir. Bu sayede hem işletmelerin üzerindeki yükü azaltabilirsiniz hemde paket servis maliyetlerini sizin ödemeniz gerekmez. 

Satın Aldığım Yemeği İşletmede Yiyebilir miyim ? 

Yenir daha çok Gel-Al hizmete dayalı çalışmayı benimsemitir, ancak Üye İşyerinin insiyatifine bağlı olarak siparişinizi işletmede de yiyebilirsiniz. 

Yemeğimi Alacağım İşletmeyi Nasıl Bulacağım ? 

Siparişinizi verdikten sonra çıkan aktif sipariş ekranında ve sipari özetinizde işletmenin hem açık adresi hem de navigasyon bilgilerini telefonunuzda yüklü olan harita uygulamaları ( Google Maps, Apple Maps, Yandex Maps, vb.) üzerinden gönderebilirsiniz

Uygulamaları kullanmak için sipariş ekranındaki navigasyon simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. 

Teslim Aldığım Üründe Bir Problem Var İse ? 

Yenir uygulamasındaki gıda işletmeleri partnerlerimiz ürünlerine ve müterilerine önem veren işletmelerdir. Bu sebep ile teslim aldığınız ürünlerde beklenmedik bir problem çıkma olasılığı düşüktür. Teslim aldığınız üründe verdiğiniz siparişle uyuşmayan bir problem ile karşılaştığınızda lütfen bunu ilgili işletmeye iletiniz eer problem hala çözülmüyor ise lütfen ürün görsellerini bize e-posta yolu ile  iletiniz, talebiniz en uygun şekilde değerlendirilecek ve en uygun sekilde geri ödemesi gerçekleştirecektir. 


SİPARİŞ SONRASINDA OLUŞABİLECEK SORULARINIZ 

Siparişimi İptal Etmek İstiyorum ? 

Yenir platformuna balı çalışan işletmeler siz sipari verdikten sonra ürünü sizin için ayırır ve satışını gerçekletirmez, bu nedenle ürün başka birine satılmaz ve israf olur. Lütfen sipari vermeden önce ürünü istediinizden ve teslim alacağınızdan emin olunuz. 

Maalesef iptal sürecinde yukarda belirttiimiz sebeplerden dolayı iade işlemi yapamıyoruz. 

Siparişimi Mobil Uygulamada Belirtilen Zaman Aralığında Gidip Teslim Alamayacaksam ? 

Yenir platformuna balı işletmeler, Yenir’e satışını gerçekletirmek üzere koydukları ürünlerin teslim saat ve tarih aralığını kendileri belirlemektedir. İşletmeler gıdaların tüketilme veya çalıma saatlerine göre bu zaman aralığını seçmektedir, bu sebep ile maalesef belirtilen süre içerisinde teslim alınmayan ürünlerin iadesi gerçekletirilmemektedir. 

Ürünü Satın Aldım, Belirtilen Saatte İşletmeye Gittim Fakat Kapalıydı ? 

Bu şekilde bir durumla karşılaşmamak için işletmeler kendi tarih ve saat aralığına karar verebilecei bir platformuz, fakat bunun gibi bir durumla karşılaştığınızda lütfen bizimle irtibata geciniz. Yenir tarafından sizi en az madur edecek şekilde müdahale edeceiz. 

İşyerleri İçin